Сьогодні з нами...
Головна » Файли » Оперативна пам'ять. Модулі » SIMM

У категорії матеріалів: 3
Показано матеріалів: 1-3

     В перших персональних комп'ютерах пам'ять встановлювалась методом припаювання чіпів безпосередньо на материнську плату. Очевидно, що даний підхід має цілий ряд недоліків. По-перше, встановлення великої кількості чіпів на материнську плату неефективне з точки зору використання вільного місця; по-друге, кожен встановлюваний чіп містить багато гнучких контактів, таким чином падає надійність, так як відсутність контакту хоча б у одного з чіпів призводить до втрати працездатності всієї системи. Чіпи пам'яті почали розміщувати на так званих модулях пам'яті: маленьких платках з контактними полями, які встановлювались в материнську плату в спеціальні роз'єми. Модулі допомогли вирішити дві описані вище проблеми: переважно вони встановлюються в материнську плату вертикально, що дозволяє вирішити проблему вільного місця, крім того, між модулем пам'яті та роз'ємом переважно є надійний електричний контакт.
     Одним із перших "модульних" рішень став модуль SIMM - Single Inline Memory Module, або так званий Модуль Пам'яті з Одностороннім Розташуванням контактів. Глянувши на даний модуль можна помітити, що контактні поля розташовані по обидві сторони модуля, але використовується лише сумарна кількість контактів однієї сторони. Встановлення модуля в роз'єм здійснювалось під кутом 45 градусів, а далі модуль потрібно було привести до вертикального положення, до характерного клацаючого звуку.

SIMM 30 pin
SIMM - Single Inline Memory Module
 
     Першим модулем, архітектури Single Inline Memory Module (Модуль Пам'яті з Одностороннім Розташуванням контактів) був SIMM 30 pin (30 контактних полів). Модулі мали об'єм від 256 КБ до 16 МБ. Застосовувався з процесорами i286 та і386.

     Якими будуть характеристики модуля? Справа в тому, що всі його параметри залежатимуть в першу чергу від від припаяних на модуль чіпів... об'єм, тип, швидкодія. Але є принаймні один параметр, який характеризує даний модуль. Цей параметр - розрядність, тобто ширина шини, по якій відбувається доступ до модуля, чи кількість контактів по яким відбувається передача інформації. Розрядність модуля SIMM 30 pin становить 8 біт (насправді 9, але останній 9ий біт використовується для передачі так званих даних контролю парності).

     Розглянемо приклад застосування модуля SIMM 30 pin на базі системи з процесором i80386. Ширина шини пам'яті, що зв'язує процесор з пам'ятю, становить 32 біта. Розрядність модуля - 8 біт. Отже при встановленні одного модуля пам'яті, підсистема пам'яті буде працювати на 25% можливостей шини пам'яті, і це ще при умові, що взагалі буде. Таким чином стає зрозуміло, що ця система потребує 32-бітної пам'яті. Як вийти з даної ситуації?.. Потрібно використовувати декілька модулів SIMM 30 pin одночасно! Фактично, мінімальною одиницею оперативної пам'яті системи можна вважати сукупність модулів пам'яті, що повністю "перекривають" шину "пам'ять - процесор". В 386-ій системі при використанні модулів SIMM 30 pin (шириною 8 біт кожен), щоб забезпечити працездатність системи, потрібно одночасно використовувати кількість модулів кратну чотирьом. Тому на материнських платах тих часів, кількість роз'ємів під оперативну пам'ять становила 4, або 8 штук. Сукупність роз'ємів, що повністю "перекривають" шину "пам'ять - процесор" називається банк пам'яті. Таким чином можна сказати, що в системі пам'ять завжди повинна встановлюватись лише банками, і хоча б один банк повинен бути встановленим. В системах на базі і286 чи і386SX, де шина пам'яті була 16-ти бітною, достатньо було лише 2-ох планок.

      Чіпи пам'яті можуть бути встановлені як з двох сторін модуля, так і з однієї. Також як видно на малюнку модуль SIMM 30 pin має так званий ключ - виріз збоку, зі сторони 1-го піна, який служить для правильної орієнтації модуля. Висота модуля впринципі теж могла бути різною (порівняйте два малюнки). Дані модулі пам'яті використовувались для встановлення пам'яті типу FPM DRAM (Fast Page Mode Dynamic Random Access Memory).


SIMM 72 pin
SIMM - Single Inline Memory Module
 
     Всі недоліки та незручності використання 30 pin SIMM в системах на базі процесорів і80386 і і80486 цілком очевидні: банк пам'яті складається з чотирьох модулів. Тому був розроблений новий тип модуля: SIMM 72 pin. Такий модуль, як стає зрозуміло з назви, також користувався сумою контактів однієї сторони планки (Single Inline) і при цьому кількість контактних полів дозволила  розширити ширину шини модуля до 32 біт (насправді 36 біт, як і у попередньому випадку, додаткові контакти використовувались для контролю парності). Таким чином, в 486 системах, в яких ширина шини обміну "процесор - пам'ять" становила 32 біти, банком пам'яті був єдиний модуль пам'яті SIMM 72 pin. А, отже, в системі на базі і80486-го процесора можна було встановлювати або по 4 планки SIMM 30 pin, або одну і більше планок SIMM 72 pin.

     Цей модуль має 2 ключі - аналогічний SIMM 30 pin виріз збоку 1-го піна, а також виріз посередині між 36-им і 37-им пінами. Максимальний об'єм модуля - 128 МБ, мінімальний - 1 МБ. Дані модулі пам'яті використовувались для встановлення пам'яті типу FPM DRAM (стосується лише останніх представників даного типу) та EDO DRAM (Extended Data Out Dynamic Random Access Memory). Модулі FPM та EDO були повністю несумісними, тому нові процесори Pentium підтримували обидва типи пам'яті, але старі системи на базі і80486, в основному лише FPM. Відрізнити модулі SIMM 72 pin з типами пам'яті FPM та EDO по зовнішньому вигляду було неможливо, тому опреділити тип допомагав лише метод "наукового тикання". Встановлення "неправильного" типу пам'яті не призводило до поломки, система просто не бачила пам'яті.




Непрочитані ОП:
Ви в групі: Гості
Ваша IP: 3.227.240.72
Ви користуєтесь
З нами уже протягом днів

Ваші пожертви


Номери наших гаманців WebMoney:
U423369090055
R290962205825
Z323888339574
E235003321478




SMS.копілка
SMS.копілка
База даних | Історія версій | Про нас
Copyright © 2007-2024 Web-info project | © 2004-2024 Andrew. AndrewSoft